2011-07-06 SOPOT V i VI Runda GSMP.

ALT SOPOT  V i VI Runda GSMP.

Kolejny już raz nad polskim morzem rozegrane zostaną Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski jako Lotos Grand Prix Sopot 2011.

9 i 10 lipca ulice Sopotu i Gdyni zostaną opanowane przez maszyny kierowców startujących w międzynarodowym wyścigu górskim. Przez ostatnie lata zostały okrzyknięty polskim Monte Carlo ze swoim najsławniejszym wyścigowym rondem w Polsce, zlokalizowanym w Sopocie na ul. Kolberga.

Sopot już od piątku stanie się wyścigową wioską za sprawą badania kontrolnego, które ze względu na Polską prezydencję w Unii Europejskiej zlokalizowane zostało w  tym roku przy Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni.

Od godziny 14.oo wczasowicze, kibice i fani sportów samochodowych będą mogli podziwiać maszyny jakie pojawią się 9 lipca na trasie wyścigu górskiego z Sopotu do Gdyni na 3050 metrowej trasie.

Pierwsze zmagania zawodników kibice zobaczą w sobotę na rondzie na ul. Kolberga od godziny 10.oo będzie to pierwszy przejazd. Podjazdy wyścigowe zaplanowane zostały od godziny 14.30. Niedzielne rundy można będzie obejrzeć od godziny 9.3o a podjazdy wyścigowe w niedzielne popołudnie zaplanowano na godzinę 12.3o.

W Sopockim Grand Prix weźmie udział Grzegorz Dul z Automobilklubu Mieleckiego. Będzie bronił zdobytego tytułu Mistrza Polski i zbierał punkty w klasyfikacji generalnej. Uroczyste zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród odbędzie się na wyścigowym rondzie w niedzielę o godzinie 16.oo.