2012-08-12 Rajdowy Puchar Polski na 21 Rajdzie Rzeszowskim zakończony

ALT Rajdowy Puchar Polski na 21 Rajdzie Rzeszowskim zakończony

Załoga Automobilklubu Rzeszowskiego Sławomir Ogryzek i Zbigniew Cieślar – Citroen C2R2 Max wygrała 21 Rajd Rzeszowski stanowiącą 5 rundę Rajdowego Pucharu Polski.

Na drugim stopniu podium stanęła załoga Tomasz Hupało i Rafał Fiołek – Citroen C2 VTS ze stratą 52,2 sek.

Miejsce trzecie zajęli Sylwester Płachetka i Jacek Nowaczewski ze stratą 55,3 sek.

8 Runda Rajdowego Pucharu Polski rozgrywana była w drugim dniu Rajdu Rzeszowskiego. 68 zgłoszonych załóg ścigało się na odcinkach Niechobrz, Pstrągowa i Przylasek mając przed sobą do pokonania ponad 80 kilometrów odcinków specjalnych.

W licznie obstawionej grupie jechała druga nasza załoga Krystian Czenczek z Automobilklubu Rzeszowskiego i Ryszard Chlebowski z Automobilklubu Mieleckiego. Startowali Peugeotem 206 XS z numerem startowym 131. Rywalizację w Pucharze Polskie zakończyli na 23 miejscu mając 5:04,6 minuty straty do zwycięzcy.

Do mety dojechało i zostało sklasyfikowanych tylko 41 załóg.

Z tego wynika że trasa rajdu była trudna, szybka i wymagająca sporych umiejętności, do tego padająca mżawka i często przyświecające słońce. Przebiegała bardzo wąskimi drużkami, często bardzo blisko zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Kręta z podjazdami i stromymi zjazdami, przejazdami przez górskie strumyki prowadzącymi przez tereny zalesione, bardzo urozmaicona.

Licznie zgromadzeni kibice gorąco dopingowali przejeżdżających kierowców.