2015-09-21 MAMY MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO PODKARPACIA W RATOWNICTWIE DROGOWYM

ALT MAMY MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO PODKARPACIA W RATOWNICTWIE DROGOWYM

W niedzielę 30 sierpnia br. odbyły się XVI Mistrzostwa Podkarpacia Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Mielec reprezentowały 2 załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego: Weronika Czerwińska – Ryszard Chlebowski oraz Andrzej Wyzga – Krzysztof Czerwiec.

Zawody składały się z 4 konkurencji: test wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej i przepisów ruchu drogowego, resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana na fantomie elektronicznym oraz 2 pozorowane wypadki drogowe na trasie: Rzeszów – Bratkowice - Głogów Małopolski.

W klasyfikacji zespołowej mistrzostw 1 miejsce zajęła drużyna: Andrzej Wyzga – Krzysztof Czerwiec, natomiast 2 miejsce: Weronika Czerwińska – Ryszard Chlebowski. W klasyfikacji klubowej Sekcja Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego uplasowała się na 3 pozycji.

Całość zmagań przedmedycznych ratowników drogowych PZM oceniało profesjonalne grono sędziowskie - ratownicy medyczni, instruktorzy ratownictwa drogowego PZM oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Czołowe miejsca w zawodach świadczą o wysokim poziomie wyszkolenia mieleckich ratowników drogowych. Dowodzi tego także fakt, że w ubiegłym roku dokładnie o tej samej porze, podczas II rundy XV Mistrzostw Podkarpacia Ratowników Drogowych, zespół: Andrzej Wyzga - Krzysztof Czerwiec zajął również I miejsce w zawodach, zaś zespół Weroniki Czerwińskiej uplasował się na 2 pozycji.

Naszym przedmedycznym ratownikom drogowym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!