2015-11-15 Habaj i Woś wygrali 2. Rajd Arłamów i zdobyli tytuł Mistrzów Polski 2015.

ALT Habaj i Woś wygrali 2. Rajd Arłamów i zdobyli tytuł Mistrzów Polski 2015.

26 załóg przeszło pozytywnie Badanie Kontrolne pojazdów przed 2 Rajdem Arłamów, ósmą, decydującą o tytułach rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Start do rajdu w piątek na Rynku Miejskim w Przemyślu poprzedziła konferencja prasowa z uczestnikami zawodów. Z numerem 1 wystartują Bryan Bouffier i Thibault De la Haye (Ford Fiesta Proto), z numerem 2 –  Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5), a z 3 – Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Te trzy załogi stoczą bezpośredni pojedynek o najwyższe krajowe trofeum w 2015 roku.

Kolejne miejsca na liście startowej zajmą inni zgłoszeni zawodnicy, wśród najlepszych z numerem startowym 29 pojedzie załoga Marcin Kurp z A.Warmińskiego z pilotem Ryszardem Chlebowskim z Automobilklubu Mieleckiego. Wystartują w klasie HR4 samochodem Hondą Civic.

W piątek rozegrane zostaną cztery odcinki specjalne ( OS Rokietnica 1 i 2  – po 10,40 km,  Przemyśl 1  i 2 – po 11,80 km). W sobotę pojadą OS Pruchnik (18,82 km), który będzie przejeżdżany nie dwu, a aż trzykrotnie. Organizatorzy 2. Rajdu Arłamów poinformowali o zmianie, skróceniu trasy i harmonogramu czasowego imprezy. W piątek i sobotę obsadę sędziowską na OS Rokietnica i OS Pruchnik wystawił Automobilklub Mielecki.

Łukasz Habaj i Piotr Woś wygrali 2. Rajd Arłamów, zdobyli tym samym tytuł Mistrzów Polski 2015. Zadecydował o tym ostatni odcinek zawodów w Bieszczadach. Kończący zmagania OS Bircza stanowił Power Stage. Żeby zostać mistrzami musieli pokonać Francuzów. Na mecie w Birczy Bryan Bouffier i Thibault De la Haye okazali się wolniejsi o 4,6 sekundy i to ta załoga zajęła drugie miejsce.

Trzecie wywalczyli Marcin Gagacki i Marcin Bilski, a tuż za podium znaleźli się Mariusz Stec i Łukasz Włoch. Na doskonałym 12 miejscu 2. Rajdu Arłamów dojechała załoga Warmińsko - Mielecka Marcin Kurp i Ryszard Chlebowski.

Dziękujemy Ryśkowi i mieleckim sędziom za udział i wkład organizacyjny imprezy sportowej jakiej są Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, promując nasz Automobilklub, miasto Mielec i Powiat Mielecki.